Západní svět rozdává vakcíny

Jak se zdá, Velká Británie, Norsko, USA a mnohé další země věnovaly na očkovací byznys pro rozvojové země více než 4,3 miliardy dolarů. Světová organizace pro očkování a imunitu se raduje, neboť je přesvědčena, že toto financování vakcín bude mít za následek záchranu více než čtyř milionů lidských životů.

Jak prohlásil britský premiér David Cameron, v roce 2011 je prostě nemyslitelné, aby děti museli umírat na zápal plic, nebo dokonce na průjem.

Farmaceutické společnosti se šlechetně rozhodli, že na zemích třetího světa budou vydělávat o trochu méně. Na druhou stranu o výdělek nepřijdou, otevřou se nové trhy a vakcíny navíc zaplatí bohaté západní země.

Všichni jsou tedy spokojeni, neboť země se mohou pyšnit svým nezištným altruismem vůči rozvojovým zemím, zatímco jejich farmaceutické firmy budou roztáčet prodejní dostihy na dosud nedotčených územích, kde se doposud provádělo pouze testování nových nevyzkoušených léků na nic netušící populaci.

Tomu se dá říkat evoluce.

 

Odkaz na zdroj

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *