Zahoďte dámské parfémy

Jestliže je něco proti lidské přirozenosti, jsou to určitě dámské parfémy. Dnes bychom asi jen velice těžko hledali ženu, která nepoužívá nějaké dámské parfémy. Žena chce být přitažlivá, svůdná a určitě i voňavá. Jsou však dámské parfémy tím, co muže k ženám přitahuje?

Ve skutečnosti za to kdo s kým vytvoří vztah, nezodpovídají dámské parfémy, ale lidské feromony, což jsou chemické látky, které si lidské tělo vytváří samo. Nejsou to sofistikované fůně, které obsahují dámské parfémy, jsou to feromony, které řídí naše sociální chování, stejně jako sexuální chování.

Zatímco dámské parfémy jsou automaticky pokládány za voňavé jako celek, u feromonu tomu tak není. Feromony jsou přítomné v lidském potu, avšak samy o sobě žádný pach nevydávají.
Vůni feromonů, tedy vůni lidské osobnosti vnímáme Jacobsonovým orgánem, jenž je kdesi na horním patře, v rozhraní ústní a nosní dutiny. Říká se mu také vomeronasální orgán.

Z tohoto čidla okamžitě odcházejí impulzy do mozku a ten začne stimulovat centrum sexuální rozkoše. Ten nám tedy o druhém člověku řekne více, než by si dotyčný přál. Jedná se o jakousi komunikaci na vyšším stupni, kde se naše šedá mozková kůra nezapojuje, nebo až v návaznosti na signály vysílané amygdalou.

Výrobci parfémů se dokonce snaží prodávat dámské parfémy, které nějaké feromony obsahují, což nastoluje dokonalý chaos v komunikaci mezi mužským a ženským pohlavím.

Jaké jsou tedy nejlepší a nejúčinnější dámské parfémy? Je to skutečná vůně ženy. Jedinečná a nezaměnitelná vůně každého jednotlivého člověka na tomto světě. Zahoďte své dámské parfémy a pusťte do světa svou vůni.

Ilustrace: Nina Matthews


Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *