Tragická smrt nejlepšího přítele Olgy Path Štiplové

Je tomu jen několik hrůzných dní, co tragicky zemřel nejbližší přítel Olgy Path Štiplové Herold.

Stačilo jen několik osudných vteřin, otevřené okno a Herold se roztříštil na městskou dlažbu, kde si ošklivě zlámal nohy. Utrpení a agonie pokračovala ještě několik dlouhých hodin a smrt nastala  důsledkem posttraumatického šoku.

Před životem coby mrzák jež je pouhou přítěží zvolil smrt!

Jak se vyjádřila sama Olga Path Štiplová, Herold “…byl tak hrdý, že nechtěl dál žít jako mrzák s rozlámanýma zadníma nohama…”

Olga Path Štiplová však v žádném případě nerezignovala a okamžitě a bez váhání se rozhodla věnovat část svého života boji  za to, aby byla POVINNOST mít pro majitele koček doma na oknech a balkonech sítě (zejména v městských činžácích, domech, bytech).

Jak se v rozhovoru pro náš plátek Olga vyjádřila, ani takzvaní milovníci koček, ani veterináři, prostě nikdo Olgu neupozornil, že když chce mít doma kocoura, je nutné mít v okně záchranou síť.

Podle Olgy Path Štiplové jen v Praze vypadne z oken a zemře v období jaro – podzim 60-70 kocourů. Důvodem je prý fakt, že lidé nejsou informováni o tom, že je nutné mít v okně záchrannou protivypadávající kočičí síť.

Jak k tomu hroznému neštěstí vůbec mohlo dojít?

Olga Path Štiplová událost popsala takto:

herold

Herold zemřel. Jeho smrt však nebyla zbytečná

„Byla to záležitost jedné nešťastné vteřiny, kdy okno rozhodně nebylo dokořán a nikdy na něj nelezl (na tohle konkrétní okno), ale vítr ho v tu chvíli pootevřel.. Pokud však Heroldova smrt teď pomůže od smrti jiných kocourů (jelikož jen v Praze jich umře na následky této lidské nevědomosti a naprosté neinformovanosti 70 denně!!), tak to bude alespoň úmrtí tohoto nejkrásnějšího kočiičího tvora, jakého jsem kdy viděla, k něčemu.“

Olga Path Štiplová ještě s pohnutím v hlase dodává:
„Byla jsem připravena se o něj starat i jako o invalidu, věnovala bych tomu čas i peníze, ale to on asi ve své hrdosti nechtěl.“

Ti nejlepší bohužel někdy odcházejí jako první. Snad se podaří Olze Path Štiplové zachránit desítky, nebo spíše stovky či tisíce dalších koček, které jejich neinformovaní majitelé zatím přechovávají za okny nechráněnými záchrannými síťkami.

mfvkvfm4314

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *