Proč milují Kaddafiho

Režim Muamara Kaddáfího se snažil intenzivně lobovat pro zastavení vojenských akcí vedených NATO. Režim se také intenzivně snažil ovlivnit veřejné mínění, které se mělo přiklonit na stranu Muamara Kaddafího a proti útokům jednotek NATO.

Režim Muamara Kaddafiho se snažil dostat na svou stranu demokratického kongresmana Dennise Kucinicha, známého rebela, který hlasoval proti akcím NATO v Libyi. Kaddafi se nabídl uhradit veškeré náklady kongresmana, včetně cestovného a důstojného ubytování, pokud tento zavítá do Tripolisu a bude s MK jednat.

Kucinich nakonec cestu za Kaddafím odmítl, z obav o svoji bezpečnost.

Boj za Kaddáfího na internetu však postupem doby převzali skupiny, jejíchž hlavním zájmem je vyhledávat a upozorňovat na „světová spiknutí“. U nás se tito lidé soustřeďují převážně okolo serveru OSUD.CZ, OSUD.BIZ a další.

Zatímco v prvních hodinách a týdnech žil internet touhou, aby Kaddáfí padl, po několika měsících se situace obrátila.

Tvůj nepřítel je i mým nepřítelem!

Libye je vykreslována jako  ráj na zemi a Kaddafi jen jako poněkud excentrický otec vlasti. Proti rebelům je prý většina obyčejných lidí.

Ukázalo se však, že na potlačení lidového povstání v Libyi se nepodílela jenom oficiální armáda. Hlavní váha útoku proti povstalcům vedli najatí žoldáci. Veterán z krvavých válek na Balkáně, který velel jedné skupině žoldáků k tomu říká:

„Moji muži byli hlavně z jihu (Libye) a Čadu a byli tam ještě další muži ze zemí na jih od Libye,… „život v Kaddáfího komplexu a dalších úkrytech byl neskutečný; plný večírků, žen, alkoholu a drog,“ popsal evropský žoldák. „Slyšel jsem příběhy o lidech, které jen tak z legrace zastřelili nebo museli hrát ruskou ruletu, zatímco se kolem nich sázeli, jak to dopadne. Bylo to jak ve filmu,“ shrnul.

Dokonce i žoldák Mario si uvědomil, že samotní libyjští vojáci loajalitu pouze předstírali ze strachu. Hledali prý cestu, jak se obrátit proti Kaddáfimu. Také prý byli v kontaktu s povstalci z Benghází.

Dny podivného diktátora byli prostě sečteny. Nechtěli ho jeho vlastní lidé, nechtěli jej ani západní politici. Vlastní vojáci nebyli příliš ochotni válčit proti občanům své země, takže většinu práce museli odvést najatí žoldáci, kteří byli placeni z peněz těch, které zabíjeli.

Milovníci spiknutí však vidí Kaddafiho stejně, jako se vidí on sám:

Nyní na mne útočí největší vojenská síla v historii, můj malý africký syn Obama mne chce zabít, sebrat naší zemi svobodu, sebrat nám bydlení zdarma, léky zdarma, vzdělání zdarma, potraviny zdarma, a nahradit to americkým stylem zlodějny zvaným „kapitalismus“, ale my všichni v rozvojovém světě víme, co to znamená, znamená to, že země řídí korporace, že svět řídí korporace a lidé trpí.

Je to stále stejný boj mezi kapitalismem a socialismem. Mezi nesvobodou s miskou rýže, nebo svobodou, ve které si musíme na rýži vydělat. Zůstat doma a žít s rodiči, kteří nám říkají co a jak máme dělat, nebo se “udělat pro sebe” a být zodpovědný za svůj život? To je dospívání a zdá se, že Lybie se dostává do věku dospívání.

Avšak pro diktátory bývá konec smutný. Tak jako Saddám Husajn, i  Muammar Kaddafí sedí v nějaké díře a neuvědomuje si, že se blíží závěr rozmařilé cesty, vedoucí z pouště beduinského zemědělce, do honosných paláců, plných zlata a krve.

 

Zdroje:

Válku prohrály Kaddáfího večírky i tupost vojáků, míní chorvatský žoldák – iDNES.cz http://url.memy.cz/qZ5w4g

Alternativní osud – ten náš http://url.memy.cz/qWM6m2

Gaddafi’s desperate bid to save regime revealed | The Guardian http://url.memy.cz/oBpAqZ

Přiveďte ženy a děti a očistěte Tripolis, ozval se psanec Kaddáfí – iDNES.cz http://url.memy.cz/mXTOCg

Vyznání plukovníka Kaddáfího (necenzurováno západními masmédii) | OSUD http://url.memy.cz/oQPukD

Alternativní osud – ten náš » Evropští politici patří kvůli Libyi před mezinárodní válečný soud http://url.memy.cz/pD9TCv

Članek převzat z webu: http://media.memy.cz


Reklamní sdělení:

 

Rehabilitační boty DUX, DUX Prémium a Dux Zori zakoupíte v eshop.duxy.cz
Rehabilitační a balanční obuv, vyrobená ze zdravotně nezávadného materiálu  Duflex.
Speciální zdravotní stélku Hanák můžete zakoupit v eshop.boty-hanak.cz
Léčba pokleslé klenby, Hallux Valgus atd… Doporučuje MUDr. Šidáková

 

Relaxační obuv DUX je vyrobena z originálního materiálu DUFLEX s ojedinělými viskoelastickými vlastnostmi. Právě použitý materiál DUFLEX odlišuje boty DUX od ostatních výrobků. Díky němu DUX dokonale tlumí / absorbuje otřesy a poskytuje tak úlevu přetíženým kloubům pohybového aparátu.

Zároveň, díky pocitu mírné nestability, nutí tělo k vyrovnání vzpřímeného postoje a k jeho opakovaným korekcím. Minimalizují únavu a pocity těžkých nohou. Dostatečný prostor pro prsty snižuje riziko vzniku HALUX VALGUS.

Jak ukázaly výsledky testování německého časopisu ÖKO -TEST (07/2008), materiál DUFLEX je ojedinělý i tím, že z něho nedochází k uvolňování karcinogenních látek které mohou pronikat do těla přes pokožku nohou.

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *