Oslava smysluplného vraždění?

Zdroj: http://ateo.cz/i/5153/

Když Tomáš Pecina zveřejnil informace o tom, že Jaromír Štětina podepsal spolupráci s STB, bylo to pro mnohé překvapující zjištění. Jaromír Štetina je totiž znám jako neúprosný antikomunista.

Jaromír Štetina však odmítl, že by s STB spolupracoval. Podle něj byl jeho závazek spolupráce fingovaný. Podepsal jej podle svých slov z vlastní iniciativy, po více než desetihodinovém výslechu. Chtěl tím prý ochránit další zatýkané členy Konspirativní překladatelské skupiny.

Jak to tenkrát všechno bylo, se dnes už asi nedozvíme. Tomáš Pecina k celé kauze Štetina dodává:

„Zatímco u běžných smrtelníků je podpis vázacího aktu pro pseudopravicová media fakticky rozsudkem smrti, v případě antikomunistického senátora nejenže nejde o nic zavrženíhodného, ale, jak sám Jaromír Štětina vysvětlil ve své tiskové zprávě, byl to čin bezmála hrdinský, jímž se podařilo tupou Státní bezpečnost oklamat.“

Štětinův urputný boj proti komunistům je podivný ve světle toho, že sám do KSČ v roce 1965 vstoupil. Podivné je to celé z toho důvodu, že Štětina je také velký obdivovatel bratrů Mašínů, kteří mají na svědomí několik lidských životů.

Jaromír Štětina se dokonce  zúčastnil pohřbu Ctirada Mašína v USA. Této „oslavy“ smysluplného života.

Těžko říci, zda došlo k poznání Mašínů jako hrdinů až po roce 1968, kdy Jaromír Štětina rudou knížku odevzdal, nebo zda tyto dva názorové proudy žily ve Štětinově hlavě paralelně.

Nakonec není tak těžké pochopit, že člověk přejde zleva doprava. Zvláště když v době diktatury ani jiná možnost než stát vlevo nebyla. Co je daleko smutnější, je nepochopení, které okolo Štětiny a dalších “antikomunistů” bují.

Každý kdo odsuzuje řádění Mašínů je podle nich “komouš”, viz:

Připomíná to velmi silně fanoušky na fotbalovém stadionu. Pokud někoho zfauluje hráč našeho týmu, je to hrdina. Pokud to samé udělá protihráč, jsme schopni vyskočit a rozbít někomu lebku.

Snad všichni ti “antikomunisté” pochopí, že pokud neschvaluji podřezání svázaného člověka v bězvědomí, nebo zabití účetního pro pár drobných, nemusím být proto soudruh, levičák, bolševik nebo komouš. Prostě si jen vážím lidského života.

Slepecká hůl: Senátor Štětina byl spolupracovníkem StB http://url.memy.cz/r3YXks

Senátor Štětina byl spolupracovníkem StB http://url.memy.cz/mU06x6

Senátor Štětina byl obviněn ze spolupráce s StB | leden 2010 | Aktuality | Jaromír Štětina http://url.memy.cz/n2BQ2O

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *