Online angličtina

Na internetu je možné nalézt bezpočet služeb. Některé jsou vynikající, některé jsou dobré, další stojí za starou bačkoru. Zjistit jaká je konkrétní služba a zda pro nás bude mít nějaký význam, zvláště v případě,  že se jedná o placenou službu, stojí hodně času. Proto jsou oblíbené recenze produktů a služeb, které nám mohou posloužit při rozhodování o tom, jakou aplikaci nebo službu využít.

V našem dnešním článku se budeme zabývat online-studiem,  konkrétně webovou aplikací k výuce Anglického jazyka s názvem: Anglická slovíčka

Rozšiřování slovní zásoby je jeden ze základních stavebních kamenů ve výuce jazyků. Webová aplikace Anglicka-slovicka.net poskytuje různé cesty, kterými si tuto zásobu můžeme budovat a upevňovat, navíc  zajímavou a nápaditou formou.

Výukovou aplikaci můžete vyzkoušet ve třech uživatelských úrovních. Jedná se o neregistrovanou, registrovanou bezplatnou a VIP neboli PRO verzi.

První dvě varianty jsou vhodné spíše na seznámení se s aplikací a zhodnocení, zda pro nás bude zajímavá placená verze. V té jsou dostupné všechny funkce, což obnáší opravdu komplexní obohacování a uchovávání slovní zásoby. Příjemným bonusem je aktuální nabídka zakoupit aktivační kódy ve formě dárkových poukazů.

Záleží už pak jen na motivaci jednotlivce se do výuky pustit a vytrvat. Ta je v procesu učení ústřední. V tomto ohledu působí například sekce „osobní plán“, „statistiky“ nebo „žebříčky“. Zde si uživatel může prohlédnout, kolik slov čítá jeho slovní zásoba, pozorovat pokrok a porovnat studijní úspěchy s ostatními uživateli. Na své si tak přijdou milovníci grafů i soutěživé typy.

Okamžité použití své slovní zásoby můžete otestovat nejen v k tomu určené sekci testování, ale také například četbou anglických titulů,  kde je vám ku pomoci integrovaný slovník. Pro oddech slouží kategorie „hry“. Zahrát si můžete pexeso s anglicko-českými páry slovíček,  případně variantu s páry synonym.  Každý jistě zná hru „šibenice“, ve které pro tentokrát zachraňujeme oběšence tím, že včas uhádneme anglické slovo. Doporučuji zvláště dětem.


Příjemné je, že anglicka-slovicka.net pokrývá cca 95% slovní zásoby, která je používána v oblasti četby a pokud tomu tak není, odkáže nás na externí slovník.   Zde bychom snad vytkli jen tolik,  že množství titulů k četbě i jednotlivých her je zatím opravdu skromné. Nicméně vzhledem ke stále se vyvíjejícím stránkám můžeme předpokládat,  že časem se jejich řady ještě budou rozšiřovat.

Podnětnými nástroji jsou analyzátor textů a průzkumník slov. Můžete zvolit jakýkoliv anglický text, vložit jej do analyzátoru a dostane se vám celkem zajímavých výstupů. Dozvíte se počet slov, poměr mezi základní a rozšířenou slovní zásobou v textu, případně si z něj můžete sestavit vlastní slovníček a pak se ho učit. Pomocí průzkumníka zase mohou studující objevovat výrazy, které jsou si podobné a naučit se mezi nimi dobře rozlišovat.

Online služba anglická slovíčka má značnou užitnou hodnotu pro začátečníky, pokročilé i velmi pokročilé. Vyniká svou přehledností a srozumitelností. Celý systém je koncipován jako dlouhodobý prostředek ke zdokonalování slovní zásoby, neboť databáze slov je opravdu rozsáhlá.

Aplikace možná nemůže zcela nahradit organizované kurzy jazykových škol, ale aspiruje na vhodný doplněk ke studiu anglického jazyka.

Hodnocení

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *