Nejmenší kulturista a 16 000 propisovaček

Všichni máme své sny. Ind Aditya Deva má stejný sen, jako miliony dalších. Chce být slavný, chce být známou celebritou. Nezajímají ho peníze, chce ukázat, že jeho existence má smysl. Má na to právo, protože každý má právo na své sny.

Aditya Dev měří rovných 84 centimetrů a váží devět kilo. Každý den navštěvuje místní posilovnu, kde pod dohledem svého osobního trenéra zvedá činky o váze 1,5 kg.

Zatím se dostal Aditya Deva do Guinessovy knihy rekordů, jako nejmenší kulturista na světě. Do posilovny se za ním sjíždějí zvědavci z širého okolí, aby se na ten “zázrak přírody” podívali osobně.

Aditya Dev je liliput, ale jeho tělo není na rozdíl od jiných trpaslíků nesouměrné. On sám se považuje za nejsilnějšího trpaslíka na světě.

 

[slideshow id=2]

 

Optimismus, se kterým se Aditya Deva dívá na svůj život je obdivuhodný. Ačkoliv má aneurysma (vakovitá výduť tepny) a lékaři mu doporučují chirurgický zákrok, Aditya žádné obavy o své zdraví nemá.

„Jsem slavný – dostávám pozvánky k účinkování v různých televizních show a talk show, tak přece teď nebudu ze sebe dělat lazara. Chci jezdit po světě a proslavit se jako tanečník. Věřím, že se mi to povede.“

Stačilo by ale být o pár centimetrů vyšší a priority se můžou dramaticky proměnit.  O tom by mohl vyprávět sběratel per ze Slovenska.

Miroslav Šurman z Kanianky měří 124 cm a vlastní 16 000 per. Miroslav byl zaměstnaný v dnes už neexistujícím výrobním družstvu invalidů. Nyní práci sehnat nemůže. Pro zaměstnavatele je příliš malý, pro invalidní důchod příliš velký. O čtyři centimetry přesahuje míru, za kterou se dává důchod. Do posilovny nechodí, ale sbírá propisovací tužky. Za čtrnáct let jich nasbíral pěknou řádku.

Miroslav Šurman měří 124 cm

Miroslav Šurman je dobrým příkladem relativity. Zatímco spokojený Aditya Deva, měřící 81 centimetrů sní o tom, jak dobývá slavná televizní show a tančí v divadelních sálech, Miroslav Šurman, měřící 124 cm sní o tom, že sežene práci.

A co Vy? Jaké jsou ty Vaše sny?

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *