Lady Gaga na talíři

Milování na pláži - Lady Gaga

Lady Gaga - Milování na pláži

Stefani Joanne Angelina Germanotta, známá spíše pod pseudonymem Lady Gaga je v současné době velmi úspěšná především u dospívajícího publika. Rozdíl mezi dívky či chlapci nejsou. Všichni Lada Gaga milují a kupují si její desky a sledují každý krok.

Lady Gaga je značně extravagantní a to je vlastnost, která dospívajícím imponuje už z toho důvodu, že dospívání počátek revoluce mezi dětmi a rodiči, kdy se bolestně mění postavení v rodinné hierarchii.

Hlasově nadaná zpěvačka Lady Gaga od počátku svým chováním jakoby razila teorii, že zpěv a hudba je až na druhém místě.

“V prvé řadě musí být rozruch…

řekla v počátcích své kariéry Lady Gaga. Její výstřední způsob života pramenil s úzkých kontaktů s gay komunitou, odkud se rekrutovala velká vrstva jejich podporovatelů.

 

 

Lady Gaga v Centrál parku

 

 

Sama Lady Gaga přiznává, že její fanoušci jsou vesměs vyvrženci, o které nikdo nestojí, nikdo je nemá rád, kteří jsou vždy na okraji.

“To mám ráda, jsme všichni spolu, máme svůj malý svět.” říká Lady Gaga.

Lady Gaga je fanatickým příznivcem módy. Miluje módu a je to vlastně i jeden z důvodů, proč ji zpívání tak uspokojuje. Už když skládá novou písničku, v duchu se ji zhmotňuje představa o tom, co při ní bude mít na pódiu na sobě. Pro Lady Gaga je to tak důležité, že si najala velký produkční tým, který speciálně pro ni připravuje exteriér jejich koncertů, to znamená oděv, účes, kostýmy a jevištní dekoraci. To vše hraje obrovskou roli při show, kterou Lady Gaga následně rozpoutá.

 

 

Lady Gaga jako módni ikona

 

 

Ačkoliv dospělý posluchač může namítnout, že jsou písně Lady Gagy  fádní a jedna druhé podobné, je třeba si uvědomit, že hlavní síla Lady Gagy je v živých výstupech, případně v pečlivě inscenovaných klipech. Vizuální stránka je v písních Lady Gagy velmi důležitá. Lady Gaga se při živé produkci mihá v rychlém sledu v mnoha různých výtvarných kreacích, poletuje vzduchem s křídly vetnutými mezi lopatky, krev, satanské rituály a za vším všudypřítomný erotický odér. Pro Lady Gaga je hlavní pobavit. A pro všechny její vděčné diváky je zase důležité na chvíli zapomenout na svůj vlastní život. Rozplynout se v moři jim podobných, kteří je obklopují.

Lady Gaga neváhá přistoupit i k akcím, které dávají smysl snad jen jí samotné. Příkladem by mohla být její připravená akce na festivalu Glastonbury v roce 2009, kde se publiku pochlubila s čímsi, co mnoho zděšených fanoušků považovalo za penis. Následná diskuse zda není nakonec Lady Gaga hermafrodit, přiživila sama Lady Gaga, když prohlásila:

„Je zcela zřejmé, že jsem se styděla a nechtěla jsem, aby si o tom všichni povídali. Ano, mám mužské i ženské genitálie, ale považuji se za ženu. Jde o malou část penisu, která mi v životě velmi překáží. I tak jsem ohnivá a sexy. Je mi jedno, co si o mně lidé myslí,“

Později celou situaci popsala jako nejapný žert. Ve vysílání rádia Brisbane pak celou situaci ozřejmila svým osobitým způsobem.

„Moje krásná vagína je velmi uražená. Ne, já nejsem uražená – ale moje vagína ano. Prodala jsem 4 milióny nahrávek za půl roku. Nemám se za co stydět.“

 

Lady Gaga jako Hermafrodit?

 

Ať už si o těchto popových princeznách myslíme cokoliv, rozhodně je třeba přiznat, že Lady Gagy patří do skupiny zpěvaček, které zpívat a hrát umí. Ne každému se musí zamlouvat, ale je načase se smířit s tím, že Lady Gaga je teprve na počátku své dlouhé kariery a ještě nějakou dobu o ni hodně uslyšíme. Samotná Lady Gaga si bezesporu užije mnoho závisti i odsudků. Peníze a vliv štěstí nepřináší a tak veškerou svou energii směřuje do své tvorby. Ostatně sama se svěřila že:

„Jsem trvale osamělá. Jsem osamělá, i když vztahy mám. To je podmíněno tím, že se živím hudbou.“

Fanynka Lady Gaga shrnuje podstatu úspěchu této zpěvačky:

“Možná proto, že je taková…jiná 😀 tak se mi prostě líbí…jo, má šílené oblečky, make-up…ale právě to se mi na ní líbí, že není jako všichni ostatní, že si prostě dělá co chce, ať se to někomu líbí nebo ne, je svá a tak to má být…obdivuju její odvahu :-)”

Ačkoliv se snažíme za každou cenu zapadnou do světa který nás obklopuje a máme strach z osamění, ve skutečnosti obdivujeme ty, kteří mají odvahu z bezpečného sevření vystoupit. Obdivujeme černé ovce, nebo na ně alespoň pořádáme hony.

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *