Cyklisté patří do vody

Jízda na kole je stejně zdravá, jako každý jiný pohyb. Jenom je dobré, když máme kolo, na kterém se nemusíme hrbit. Hrbit se celý den u počítače a pak se jít hrbit na kolo je průšvih, za který se nám ploténky jednoho dne pomstí. Nicméně v případě, že milujete svůj bicykl, uvažujte o pořízení Akwakatu.

Akwakat cyklistům výrazně zvětšuje akční rádius. Stačí si hodit na záda bágl a hurá do přírody. Dojedete ke břehu, sestavíte elegantní katamarán a dál už frčíte po vodní hladině.

S Akwakatem se podíváte na místa, kam byste se s kolem a suchou nohou jen těžko dostali. Navíc nešlapete do kopce a nemůžete píchnout.

Akwakat se nedá porovnávat s běžným šlapadlem, které se vyskytuje na domácích i zahraničních vodních plochách. Akwakat je mnohem rychlejší a lépe se ovládá.

Akwakat se skládá ze dvou nafukovacích plováků, vyrobených z pevného PVC. K nim je připevněn skládací rám, na který se namontuje jízdní kolo. K pohonu se používá přímý převod z převodníku kola. Pod vodní hladinou je lodní šroub, který přenáší šlapací energii do rychlého pohybu vpřed i vzad. Řídítka nahrazují kormidlo a manévrování s Akwakatem je tedy velmi komfortní.

Princip Akwakatu se zrodil v hlavě vynálezce z Nového Zélandu. Odtud se rozšiřuje do celého světa a rychle si dobývá srdce spousty nadšených cyklistů.

Celý Akwakat dáte dohromady do čtvrt hodinky. Poté už si můžete vychutnávat rychlost až 12 km/h. Samozřejmostí je ruční pumpa na plováky, kterou dostanete spolu s Akwakatem. Pokud si chcete tento úžasný vynález vyzkoušet, můžete si jej půjčit. Jeden den vás vyjde na 700,- Kč.

Doufejme, že se půjčování Akwakatu stane brzy samozřejmostí a my se budeme moci pustit do zkoumání malebných zákoutí našich řek a říček.

 

Write a Comment

view all comments

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *